Do Saleziánskej spoločnosti pribudli piati bratia s doživotnými sľubmi

(Košice, 13. september 2016) – V sobotu 10. septembra zložili saleziáni Tomáš Danko, Marek Pančura, Vladimír Plášek, Peter Roth a Marek Vaško doživotné sľuby do rúk provinciála dona Jozefa Ižolda SDB. Slávnosť sa uskutočnila v košickom Kostole Svätej rodiny.

2016 09 13 vecne sluby2

O 11:00 bol kostol plný zástupcov saleziánskej rodiny, najmä saleziánov, mladých zo stredísk a príbuzných. Počas svätej omše sa don Ižold prihovoril prítomným a v kázni okrem iného ponúkol myšlienku o rozhodovaní zo života Božieho služobníka dona Titusa Zemana. Celú kázeň si môžete pozrieť vo videu, ktoré nájdete na konci článku.

2016 09 13 vecne sluby1

Svätú omšu sprevádzal detský spevácky zbor Vinimini z Bardejova a spevácka skupina z Luníka IX. Po slávnostnej svätej omši sa prítomní presunuli do blízkeho gymnázia, kde v rodinnej atmosfére gratulovali, zhovárali sa, ale aj hodovali.

2016 09 13 vecne sluby4

Piati saleziáni, ktorí zložili večné sľuby, budú tento rok pokračovať v štúdiu teológie. Vladimír Plášek sa vracia do Jeruzalema, ostatní do Turína.

2016 09 13 vecne sluby3

 

 

tlfoto: František Valíček

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.