Do večnosti odišiel don Vladimír Študent SDB

(Galanta-Hody 2. decembra 2017) – Vo veku 73 rokov zomrel v sobotu ráno 2. decembra v nemocnici v Galante salezián kňaz don Vladimír Študent. Posilnený sviatosťami odišiel do večnosti po 47 rokoch rehoľných sľubov a 45. roku kňazskej služby.

2017 12 02 zomrel Student Vladimir

Don Vladimír Študent sa narodil 21. februára 1944 v Skalici, saleziánsku formáciu absolvoval tajne, prvé rehoľné sľuby zložil 31. januára 1970 v Bratislave, doživotné sľuby presne o šesť rokov neskôr v Topoľčanoch. Medzitým bol tajne vysvätený za kňaza 13. decembra 1972 v Bratislave, svätil ho biskup Ján Chryzostom Korec.

V čase slobody bol don Vladimír Študent direktorom saleziánskeho domu v Žiline v rokoch 1991-1994, následne pôsobil desať rokov v Poprade-Veľkej, kde bol od roku 1996 aj farárom, rovnakú službu vykonával od roku 2004 v Trnave na Kopánke. Od roku 2013 bol členom saleziánskej komunity v Galante-Hodoch. Tak v Poprade ako aj v Trnave charakterizovala jeho pastoračnú činnosť dobrota a úsmev, čím sa stával obľúbeným medzi ľuďmi.

Na začiatku októbra 2012 mu predseda Trnavského samosprávneho kraja udelil pamätnú medailu „za prínos k rozvoju duchovného života a prácu s mládežou“.

Podrobnosti o pohrebe budú čoskoro doplnené.

Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.