Dobrodružný román pre mladých – Odvážne srdce

(Žilina, 18. októbra 2016) – Saleziánsky odchovanec a zamestnanec SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline Juraj Vojtáš vydal dobrodružnú knihu. Odvážne srdce je strhujúci príbeh, ktorý ukazuje zrod mladého hrdinu a boj otca túžiaceho získať späť synovo srdce.

Chlapec z divočiny zachraňuje mladú kňažnú Caru z moci hrozného draka. Súboj dobra a zla sa odohráva v divočine obývanej smrtiacimi netvormi, kde má Willov otec ako jediný moc zastaviť ich. Ukrýva pred synom hrozné tajomstvo, a preto ho odmieta zasvätiť do boja. Mladá šľachtičná Cara nesie temné bremeno. Je sľúbená najvyššiemu z netvorov, čiernemu drakovi, ktorý ju unesie. Will sa vydáva zachrániť ju. V dračom sídle musí mladý hrdina čeliť najtvrdšej skúške svojho života: svojim darom a minulosti. Drak mu dá ponuku, o akej sa mu ani nesnívalo. Podarí sa Willovi odolať mocnému drakovi a zachrániť Caru?

"Hlavné posolstvo knihy je, že laska dokáže človeka namotivovať k úžasnej odvahe a zahojí aj tie najväčšie zranenia," prezrádza autor. Viac podrobností o knihe, jej vzniku a samotnom autorovi sa dozviete v krátkom rozhovore s ním, ktorý sme pripravili pri príležitosti prezentácie knihy v Žiline.

 

red.Video: Ján Drgoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.