Dobrovoľníci z českého saleziánskeho strediska rozdali stovky rúšok kamionistom

(České Budějovice, 24. apríla 2020) – Takmer 900 šitých rúšok rozdali na hranici s Nemeckom a Rakúskom českí policajti vodičom kamiónov. Balíčky s rúškami pripravili dobrovoľníci zo saleziánskeho strediska v Českých Budějoviciach ako poďakovanie za to, že Českú republiku stále zásobujú.

Po zatvorení saleziánskych stredísk z dôvodu koronakrízy sa direktor českobudějovických saleziánov Ondřej Trojek rozhodol poskytnúť auto strediska na rozvoz zdravotníckeho materiálu. V priebehu niekoľkých dní ho oslovilo veľké množstvo ľudí, ktorí mu začali prinášať podomácky ušité rúška, ďalší potrebný materiál a drobné darčeky. Tie potom distribuoval po celom Juhočeskom kraji.

Medzi inými sa rozhodol podať pomocnú ruku aj vodičom kamiónov, ktorí prichádzajú do Čiech. Spolu s ďalšími zamestnancami strediska a dobrovoľníkmi zbiera ručne šité rúška, ktoré nosí v balíčkoch na hranice a odovzdáva colnej správe a policajtom. V jednom balíčku pre kamionistov sú dve rúška a lízanka s hroznového cukru, ktorá im má dodať energiu.

Jeden z vďačných vodičov poslal saleziánom do strediska ďakovný odkaz v znení: Ahoj, som vodič kamiónu a pred malou chvíľou som dostal na hraničnom prechode Dolní Dvořiště balíček s rúškom a lízankou. Ďakujem, potešilo a dokonca i vykúzlilo úsmev. Ste dôkazom toho, že aj v tejto neľahkej dobe existujú ľudia, ktorým záleží na druhých.

  Zdroj: www.sdb.cz

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.