Dobrovoľnícka zbierka Saleziánske Kilo po deviaty raz spojila stovky Bardejovčanov

(Bardejov, 23. decembra 2016) – Počas posledného adventného víkendu sa v Bardejove uskutočnila tradičná dobrovoľnícka zbierka pre ľudí v núdzi – Saleziánske Kilo. Dobrovoľníci zbierali od ľudí darované potraviny, ktoré rozniesli do sociálne slabých rodín.

Saleziáni pôsobiaci v Bardejove a mladí animátori pripravili v spolupráci s RKFÚ sv. Egídia, ECAV a Gréckokatolíckou cirkvou ďalší ročník tejto predvianočnej obetavej aktivity. Dobrovoľnícke Saleziánske kilo osloví každoročne stovky Bardejovčanov, ktorí neváhajú a darujú ľuďom v núdzi niečo zo svojho nákupu.

Organizátori odhadujú, že za tento rok sa podarilo vyzbierať okolo 6 ton potravín. Nadšenie a obetavosť prejavilo 70 dobrovoľníkov, ktorí sa do zbierky zapojili nad rámec svojich povinností.

Pozrite sa ako to počas posledného adventného víkendu vyzeralo v Bardejove (Správy BTV utorok 20.12. v 3. min).

Zdroj: www.domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.