Domino oslavovalo 30. narodeniny, gratuloval mu aj Marek Hamšík

(Bratislava, 26. októbra 2023) – Spoločenstvo detí a mládeže (SDM) Domino založil salezián Milan Ballo, ministerstvo vnútra združenie zaregistrovalo 19.10.1993. Za 30 rokov existencie sa združenie založené na rôzne aktivity zmenilo na najväčší mládežnícky futbalový klub na Slovensku.

Priamo na bratislavskej Trnávke v súčasnosti pôsobí 550 hráčov rozdelených do 27 tímov, z nich sú dva dievčenské. Týždenne sa hráčom na 80 tréningoch venuje 55 trénerov, vrátane kondičných trénerov a fyzioterapeutov. Súčasný prezident klubu Tibor Reimer zdôrazňuje, že okrem športového rozvoja detí a mládeže je dôležitý aj ich osobnostný rozvoj. „Chceme, aby futbal nebol cieľ, ale prostriedok k zodpovednému a férovému životu, ktorému sa učíme už na ihrisku,“ dodáva.

Na narodeninovú oslavu Domina, ktorá bola spojená s dňom otvorených dverí pre médiá, prišla aj slovenská futbalová legenda a manažér slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. Aj ten na Domine zdôraznil, že futbal nie je len o samotnej hre, ale je to aj o výchove mládeže. „Je na nás tréneroch a funkcionároch, aby sme deti neučili len kopať do lopty, ale aj správať sa,“ podčiarkol Hamšík, ktorý sa po skončení kariéry začal venovať svojmu futbalovému klubu Hamsik Academy v Banskej Bystrici a trénovaniu starších žiakov. Na oslave zaželal Domiňákom, aby sa futbalu „venovali s vášňou a aby im prinášal maximum radosti.“

Pozrite si reportáž televízie TA3:

Zdroj a foto: sdmdomino.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.