Domkári zorganizovali druhé školenie o návykoch efektívnych ľudí

(Veľký Biel, 16. apríla 2015) – V poradí druhé stretnutie účastníkov školenia 7 návykov skutočne efektívnych ľudí odštartovalo 10. apríla vo Veľkom Bieli pod vedením predsedníčky Domky, združenia saleziánskej mládeže, Lydky Ondrejkovovej a saleziána Petra Figeľa.

Počasie aj prostredie sa postarali o príjemne privítanie a úvodná svätá omša o správnu saleziánsku atmosféru. Po posilnení výdatnou večerou už účastníkom nič nebránilo pustiť sa do zdieľania svojich skúseností so zavádzaním efektívnych návykov do praxe. Okrem obohacujúcich myšlienok a skúseností, ako prepojiť plánovanie s modlitbou alebo ako sa proaktívnym prístupom vyhnúť konfliktu, prišli aj otázky, ktoré so sebou zavádzanie teórie do praxe tradične prináša. Odpovedí na svoje otázky dostal každý účastník hneď niekoľko a vzniknutá diskusia priniesla hlbšie pochopenie princípov, na ktorých je 7 návykov postavených.

2015 04 16 7 navykov 1

V rámci prednáškových blokov bol bližšie predstavený tretí návyk s podtitulom „to najdôležitejšie dávajte na prvé miesto“ – teda zdanlivo samozrejmý princíp, ktorého aplikácie však siahajú od týždenného plánovania, cez denné záležitosti až po napríklad obmedzenie času stráveného na sociálnych sieťach.

Keďže toto stretnutie sa nieslo v duchu odovzdávania poznatkov, okrem päťminútových prezentácií absolvovali niektorí účastníci aj krátky rozhovor pred kamerou mediálneho tímu, aby tak mohli o svoje skúsenosti obohatiť aj ľudí mimo okruhu účastníkov. (Reportáž zo školenia si budete môcť pozrieť v Saleziánskom magazíne už túto nedeľu, pozn. red.)

Efektívny priebeh školenia pomohli dosiahnuť aj dobre načasované prestávky, ktoré poskytli možnosť využiť miestny tenisový kurt, ako aj ping-pongový alebo biliardový stôl.

2015 04 16 7 navykov 2 Zdroj: www.domka.sk, Tomáš Iliť

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.