Don Ángel hral v Žiline kalčeto. Slovenský tím bol lepší (+video)

(Žilina, 5. novembra 2016) – Počas prvej novembrovej soboty sa celá slovenská saleziánska rodina opäť zišla. Stretli sa s desiatym nástupcom dona Bosca.

Otec navštívil svoje deti. Don Ángel Fernández Artime prišiel navštíviť slovenskú provinciu. Žilinskú tenisovú halu zaplnili mladí zo všetkých kútov Slovenska. Netrpezlivo čakali na príchod dona Artimeho.

„Atmosféra bola geniálna, nakoľko hlavný predstavený má charizmu a šmrnc. Očakávam super zážitky, ktoré si zapamätám do konca života,“ povedal Dominik Murga z Michaloviec. A naozaj to bolo tak. Program nesklamal, smiech mohli počuť aj okoloidúci. Predstavili sa viaceré zložky saleziánskej rodiny – od dobrovoľníkov až po zasvätené osoby.

O hudobný sprievod podujatia sa postaral salezián Juraj Kovaľ, spevák bývalej kapely Saleziáni. Z členov kapely a zboru z Banskej Bystrice vytvoril pekný zlepenec, ako to sám pomenoval. „Som vďačný za túto príležitosť, nakoľko s chalanmi z kapely už dlho nehrávame. Veľmi sa tešíme, že môžeme túto energiu dať znovu na pódium,“ dodal don Juraj.

Publikum najviac pobavil medzinárodný súboj v športe typickom pre saleziánske prostredie – kalčete. Za Slovákov bojoval provinciál don Jozef Ižold spolu s provinciálkou sestier saleziánok Janou Kurkinovou. Na opačnú stranu sa postavil sám don Artime a sestra Maria Assunta Sumiko Inoue z Japonska. Jedinečný zápas sa skončil víťazstvom slovenskej dvojice 8:3. ,,Zápal, ktorý vychádzal z hlavného predstaveného, je len ďalším z dôkazov, že má mladého ducha,“ opísal Martin Paur.

„Chcel by som, aby saleziánska rodina bola viac otvorená. Aby sa tí, ktorí k nám prichádzajú, cítili prijatí,“ odkázal Slovákom don Artime.

Po zábave nechýbal ani duchovný program – stretnutie so živým Ježišom pri adorácii. Predtým hlučná hala sa razom zmenila na miesto pokoja a modlitby.

„Chcem vám zdôrazniť, že nie sme mimovládnou organizáciou, ktorá poskytuje sociálne služby. Predovšetkým sme veriacou rodinou, ktorú spájajú veľké ideály. A je tu niečo, čoho sa nemôžeme zriecť – poslanie približovať všetkých okolo seba k Ježišovi. Dopriať im slobodu, ale zároveň im ponúknuť možnosť spoznať Ježiša,“ prihovoril sa vo večernom slovku viac ako tisícke účastníkov v hale don Ángel.

Celý program stretnutia mladých s hlavným predstaveným si môžete pozrieť zo záznamu.

2016 11 05 IMG 8278

2016 11 05 IMG 8403

2016 11 05 IMG 9090

2016 11 05 meska

Mediálna škola / Michal Fecko, Ján Smetana, Lucia Baníková, Mária Dubecká

Foto: Terézia Liptáková a Mediálna škola

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.