Don Artime na svoje narodeniny: Mal som byť rybárom, ale…

(ANS, Rím, 21. augusta 2014) – „Vždy som odpovedal Pánovi áno, nie vždy presvedčený, ale vždy naplno ochotný“, povedal don Ángel Fernández Artime v homílii spolubratom pri omši v deň svojich narodenín. Hovoril o komunite, svojej rodine, o službe a o rozlišovaní povolania. Don Artime sa narodil 21. augusta 1960 v Gozón-Luanco, v Španielsku.

„Ďakujem mojim spolubratom, za ich modlitby a za ich prítomnosť: vy ste moji bratia, moja komunita. Mnoho ráz žijeme toľko rokov spolu a nepoznáme príbehy našich spolubratov. Toto je veľký hriech, ktorý ukazuje, že niečo nefunguje dobre,“ vyjadril na úvod homílie don Artime. A v súvislosti s tým rozpovedal niekoľko častí zo svojho príbehu: „Ďakujem Bohu za moju rodinu a jej jednoduché zázemie“. Doplnil, že sa cíti hrdý na to, že je synom rybárov. Zdôveril sa tiež, že mal byť rybárom aj on, ale „Božie cesty sú také a mal som možnosť poznať saleziánov a študovať u nich a tam som pocítil potrebu žiť ako salezián.“

Homíliu zakončil poukazom na službu: „Som šťastný, že Pán mi dal veľké veci a nie, že som hlavným predstaveným. Vždy som pociťoval Božiu prítomnosť, vždy som odpovedal Pánovi áno, nie vždy presvedčený, ale vždy naplno ochotný (…). Som presvedčený, že celý náš život je stvorený pre službu“.

ANS, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.