Don Bosco by bol na vás hrdý!

(Žilina, 29. apríla 2013) – V stredu 24. apríla počas bratislavského autosalónu vyhodnotili 14. ročník súťaže Autoopravár junior Castrol 2013, ktorý organizuje Cech predajcov a autoservisov Slovenskej republiky. Ide o stredoškolskú súťaž v autoopravárenskom priemysle. Na tomto ročníku sa zúčastnilo rekordných 47 škôl spolu s 1364 súťažiacimi.

Na celoslovenskom kole obsadili prvé miesta v kategórii autoopravár Tomáš Jaroš a v kategórii autolakovník Miroslav Dubec. Obaja víťazi sú žiakmi Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka zo Žiliny, ktorej zriaďovateľom sú saleziáni dona Bosca. Toto víťazstvo nadväzuje na úspešnú šnúru školy v tejto súťaži. Hoci sa finálové kolo konalo v Nitre, slávnostné vyhodnotenie prebehlo počas autosalónu. Pri odovzdávaní ceny ministra školstva PhDr. Dušan Čaplovič, DrSc. povedal chlapcom, že don Bosco by bol určite na nich hrdý. Na bratislavský autosalón vycestoval autobus žiakov, ktorí študujú v odboroch zameraných na autoopravárenstvo.

Informoval: Ján Drgoň SDBFoto: Tomáš Červeň

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.