Don Bosco dnes predstavuje novú knihu o bl. Titusovi Zemanovi pre mladých

(Bratislava, 26. januára 2023) – Kníh o blahoslavenom Titusovi je viacero. Avšak takých, ktoré sú určené pre mládež, až tak veľa nie je. Aj preto sa don Jozef Luscoň odhodlal napísať malú knižočku, ktorá hovorí o tomto veľkom človekovi. Nesie názov Don Titus, jeden z nás a jej bližšie predstavenie nájdete v prvom tohtoročnom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Ako sa mladý Ján Bosco rozhodol pre cestu svojho povolania? Vďaka jeho životopisným spomienkam vidíme, že Božia milosť nepracovala najsilnejšie cez sny ani cez obozretnosť kňaza, ale to, čo Jankovi zostalo na celý život, boli silné slová veriaceho a chudobného srdca matky. Rubrika memorie biografiche tentokrát pozýva zahĺbiť sa do textu, ktorý nám približuje atmosféru, v ktorej sa mladý Ján Bosco rozhoduje, akou cestou sa stať kňazom.

Prvého februára uplynie 100 rokov od smrti dona Alojza Variaru. Najmä cez hudbu a duchovné sprevádzanie sa mu podarilo priniesť svetlo do života rodín postihnutých malomocenstvom. V lazarete, kde sa nachádzalo 2 000 obyvateľov, z toho 800 malomocných, vytvoril hudobnú skupinu, ktorá svojou animáciou dokázala z ovzdušia beznádeje vytvoriť sviatočnú atmosféru. Stal sa dušou všetkých pacientov, zvlášť detí. Viac o ňom sa dočítate v rubrike saleziánski svätí.

Základy slušného správania v spoločnosti nám vštepujú naši rodičia už odmalička. No tak, ako učíme deti v bežnom živote slušne pozdraviť, poďakovať či poprosiť, je potrebné im pripomínať dôležitosť slušného správania aj v prostredí internetu alebo pri telefonovaní. Ideálne je byť im v tom vzorom. Pravidlá slušného správania na internete aj rady ako sa vyhnúť trapasom v mailoch nájdete v tradičnej rubrike mediálna výchova.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk či donboscodnes.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.