Don Bosco dnes prináša novinky zo saleziánskej rodiny. Prečítajte si ho na webe!

(Bratislava, 4. novembra 2022) – Jednou z najúspešnejších kníh dona Bosca je modlitebná knižka pre mladých pod názvom Vystrojený mladík. Knižka z roku 1847 sa ujala v mnohých farnostiach a oratóriách. Spolu s prekladmi do španielčiny, francúzštiny a iných rečí, počet kópií prekročil šesť miliónov. Ako a prečo táto knižka vznikla sa dozviete v najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Saleziánske dielo sa rozrástlo do takých rozmerov, že nepokrýva len potreby detí a mládeže, ale rozvíja aj pastoráciu rodín, dospelých i seniorov. Jeho súčasťou je farnosť, oratórium – mládežnícke stredisko, futbalový klub SDM Domino a rodinné centrum Mamy Margity. O ktorom slovenskom saleziánskom stredisku je reč? Odpoveď nájdete v rubrike saleziánske diela.

Občas naša moderná komunikácia môže vyzerať, akoby sme sa vrátili o milióny rokov dozadu, do čias jaskynných malieb či hieroglyfov. Z obyčajných malých piktogramov dokážeme v online komunikácii vyskladať správy, blahoželania, ale aj marketingové slogany… Chápeme ich však rovnako? Rubrika mediálna výchova tentokrát prináša tému Emócie v symboloch.

V roku 1940 sa v Taliansku začala druhá svetová vojna. Ctihodný Attilio Giordani toto obdobie prežil na fronte, vo Francúzsku. Pre chlapcov, ktorých poznačilo obdobie násilia, vymyslel „Krížovú výpravu dobroty“, pedagogický skvost, do ktorého sa zapojila celá štvrť. Spolupracovali chlapci, rodiny, fara, školy, zdraví aj chorí, deti i starci. Attilio chcel, aby každý pochopil, že iba dobrota môže zmeniť svet. Viac o tomto saleziánovi spolupracovníkovi si prečítate v rubrike saleziánski svätí.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk či donboscodnes.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.