Don Bosco medzi nami na Mamateyke

(Bratislava, 30. apríla 2013) – V nedeľu prišiel don Bosco aj do Bratislavy na Mamateyku. Bratia saleziáni otvorili brány svojho domu celej Petržalke. Asi málokto mal možnosť nevedieť, že príde don Bosco. Reflektory a videoprojekcia, billboardová reklama, káva s donom Boscom, deviatnik a hlavne osobné pozvania vyvolali v Petržalčanoch zvedavosť, záujem, u niektorých túžbu stretnúť svätca.A tak deti a celé rodiny netrpezlivo očakávali pätnástu hodinu, kedy sa brány otvorili. Pre deti bolo pripravených vyše 30 stanovíšť, kde mali možnosť spoznať niečo o donovi Boscovi a veľa atrakcií. Záhadou pre všetkých bol veľký stan, do ktorého viedol náučný chodník. Animátori v dobových kostýmoch sprevádzali ľudí po skupinkách touto cestou a v stane ich čakalo divadielko o donovi Boscovi. Celé ihrisko bolo plné ľudí, detí, radosti a hier.

Moderátori od začiatku pripravovali ľudí na veľkú udalosť, ktorá mala prísť o 17:00. Vtedy sa všetci s napätím a nedočkavosťou sústredili okolo stanu a po krátkej modlitbe sa odkryl. Don Bosco bol vnútri, tu medzi nami, v Petržalke. Každý mohol pristúpiť, aby ho videl zblízka. Keď sa premiestnil do kaplnky, malí i veľkí sa spoločne pomodlili vešpery a počas krátkych prezentácií a zamyslení nad životom dona Bosca si každý mohol uctiť jeho relikvie. Potom nasledovalo celonočné bdenie. To bol ten čas, ktorý mnohý využili na osobné stretnutie s ním. Boli to chvíle vďačnosti, modlitby, vyprosovania milostí, životných rozhodnutí.

Nadránom si mnohí privstali, lebo už o 6:30 boli spoločné ranné chvály a po nich sv. omša s otcom biskupom Jozefom Haľkom. Na záver omše si bratia saleziáni a sestry saleziánky obnovili svoje rehoľné sľuby a saleziáni spolupracovníci prísľuby. Potom prichádzali žiaci petržalských škôl a škôlky zažiť prítomnosť dona Bosca. Pár minút pred desiatou hodinou sme sa s ním rozlúčli krátkou pobožnosťou a odprevadili sme ho k bráne domu. Veľa detí utekalo za odchádzajúcim autom a v srdci zostali spomienky a povzbudenie do tohto i ďalších dní. Žiť s Bohom sa naozaj oplatí a nás oslovilo ako s ním žil každodenne don Bosco.

viac foto TU

 

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.