Don Bosco medzi nami na Trnávke

(Bratislava, 29. apríla 2013) – V nedeľu, 28. apríla, sa u nás na svojej ceste zastavil zakladateľ saleziánov a patrón nášho kostola, don Bosco!

Na túto dlho očakávanú udalosť sme sa pripravovali hlavne deviatnikom k donovi Boscovi, boli tiež ponuky prednášky a filmu o tomto svätcovi. Prípravu sme zakončili večer animovanou adoráciou v kostole. Nuž a v nedeľu o 10:30 konečne prišiel!

Nasledovala slávnostná svätá omša, aj s otcom provinciálom a po nej bol v oratku pre všetkých pripravený guláš a ďalšie dobroty. Don Bosco nebol ani chvíľku sám. Jednotlivé hodinky v jeho prítomnosti si rozdelili farníci seniori, mladí z oratka, futbalisti z nášho klubu LP Domino a Rodinky s deťmi. Spievali sa piesne, modlili litánie, čítali sa vďaky a prosby a futbalisti sa v spoločnej modlitbe zasvätili donovi Boscovi.   Stovky ľudí prichádzali počas celého popoludnia. Rad vedúci k relikviám sa takmer vôbec nezmenšoval. Mnohí sa v kostole zdržali dlhšie, niektorí možno ani neodišli. Veľká vďaka patrí aj dvom oteckom z nášho spoločenstva Rodiniek, ktorí stáli pri donovi Boscovi viac než 4 hodiny a všetko koordinovali. Poslední pristúpili práve včas, aby ešte dali priestor našim saleziánom, ktorí si v prítomnosti svojho zakladateľa obnovili sľuby. A nakoniec po požehnaní sme všetci spoločne a s veľkým potleskom dona Bosca vyprevadili, aby mohol pokračovať vo svojej ceste na Mamateyku.  Čau, don Bosco! Ďakujeme za návštevu!

Informovala: Denisa Konderlová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.