Don Bosco na Sicílii s blahoslavenou sestrou Moranovou a hlavným predstaveným

(Catania, Taliansko, 7. novembra 2013) – V piatok 1. novembra sa začala púť don Boscovej relikvie na Sicílii. Tisícky členov saleziánskej rodiny očakávali túto chvíľu. Don Boscova relikvia už bola súčasťou slávností v Ali Terme a Taormina. V Catanii sa na nich zúčastnili aj hlavný predstavený, don Pascual Chávez a jeho vikár, don Adriano Bregolin.

Po privítaní a uctení civilnými a náboženskými autoritami v Ali Terme bola don Boscova relikvia prenesená v procesii až do komunity FMA, v ktorej pracovala mnoho rokov blahoslavená Magdaléna Moranová. Slávnostnej omši v prítomnosti relikvií dvoch svätcov – dona Bosca na púti a blahoslavenej sestry Moranovej, ktorej relikvie sú vystavené v kaplnke v kostole – predsedal arcibiskup Calogero La Piana.

Ako spomienku na udalosť mladí odhalili mozaiku zobrazujúcu dona Bosca so sestrou Moranovou a talianska pošta vydala špeciálnu spomienkovú známku.

Poobede preniesli relikviu do Taormina a večer doputovala do Catanie, kde sa v sobotu, 2. novembra, uskutočnilo niekoľko slávení na počesť tejto udalosti.

V nedeľu 3. novembra sa v PalaCatania uskutočnilo symbolické podujatie, ktorého sa zúčastnilo asi 5000 ľudí, členov a sympatizantov saleziánskej rodiny. Zjednotili sa okolo don Bosca jeho deviateho nasledovníka, dona Cháveza. Prítomný bol aj primátor Enzo Bianco a zástupca ministra poľnohospodárstva, Giuseppe Castiglione.

Striedali sa hudobné, tanečné aj divadelné predstavenia, ale tiež modlitba. Centrálnym momentom bolo slávenie omše s liturgickými textami z 31. januára, spomienky na don Boscovu smrť. Hlavný predstavený hovoril počas omše priamo k mladým a tým, ktorí sú zodpovední za inštitút o oblastiach, ktoré boli don Boscovi drahé, napríklad práca a nezamestnanosť, rodiny a ich situácie, nádej, entuziazmus, radosť a viera, ktoré by u kresťana nikdy nemali chýbať.

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.