Don Bosco odišiel, no neopustil

(Žilina, 23. apríla 2013) – Saleziánska komunita v Žiline a mnohí veriaci už povedali relikviám dona Bosca svoje “dovidenia“, no určite nie “zbohom“.  

Posledné hodiny návštevy trávili v blízkosti relikvií okrem pútnikov a veriacich i žiaci a študenti škôl Žilinského kraja. Saleziáni v spolupráci so SOŠ sv. Jozefa Robotníka pre nich pripravili pútavý program v podobe hier, vedomostných súťaží či príbehov zo života malého Janka Bosca aj dospelého svätca.

Don Bosco raz svojim chlapcom povedal: „Vy lotri, okradli ste ma! Ukradli ste mi srdce“. Podobné pocity, zrejme s použitím miernejších slov, teraz prežíva veľká časť veriacich a návštevníkov, ktorí s relikviami otca a učiteľa mládeže zotrvali čo i len pár minút. Nesmúťte však, pre dona Bosca boli vždy dôležité duše: „Da mihi animas, cetera tolle“.

Informovala: Kristína Zelná

Foto – da mihi animas

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.