Don Bosco – priateľ médií

Don Bosco v roku 1859 napísal z Turína list Pápežovi Piusovi IX. Okrem iného v ňom uvádza: „Robili sme a robíme všetko, čo sa dá, aby sme zmenšili dôsledky zla. Najmä my kňazi sme sa združili do jedného spolku: ak je to len trochu možné, šírime dobré knihy a noviny, organizujeme duchovné cvičenia, tríduá, novény a vyučujeme katechizmus – vždy s cieľom vštepiť mladým základy našej katolíckej viery.

Ako vieme, v Turíne sa doteraz zachovali tlačiarenské dielne (aj keď sú už moderné), ktoré zriadil don Bosco a ktoré do dnešných dní saleziáni využívajú na tlač rôznych časopisov a kníh, ktoré sú distribuované do celého sveta. Don Bosco veľa písal a svoje plagáty, dokumenty a iné materiály rozdával v uliciach Turína.

Tento svätec a priateľ mladých vo štvrtok, 11. apríla zavítal na Slovensko. Prišiel nás pozrieť. Teraz to nebol on, kto napísal o tejto udalosti, ale boli to médiá, ktoré ho Slovensku predstavili. Podstatou návštevy dona Bosca nie je medializácia, ale radosť z návštevy priateľa, stretnutia sa so svätcom, z ktorého charizmy môžeme načerpať. Avšak médiá tu majú svoje miesto a sú predĺženou rukou na sprostredkovanie tejto vzácnej udalosti všetkým nám na Slovensku.    Sme radi, že sme aj vďaka médiám mohli povedať o donovi Boscovi. O príchode relikvií zakladateľa informovali aj tieto médiá: TV MARKÍZA, TV JOJ, TA3, NOVÝ ČAS, ČAS.SK, PLUS 1 DEŇ, SME, PRAVDA, SITA, TASR, TERAZ.SK, WEBNOVINY.SK, AKTUALITY.SK, SVETKRESTANSTVA.SK, POSTOY.SK, TV NOE, TV LUX, TV POPRAD, TV ZEMPLÍN, TV POVAŽIE, TV NAŠA KOŠICE, BARDEJOVSKÁ TELEVÍZIA, TV RUŽOMBEROK,  TKKBS, RÁDIO LUMEN, VYVESKA.SK, TV KARPATY, 24HODIN.SK,  PRAVEDNES.CZ a mnohé iné. Ďakujeme.

Viac informácií o príchode relikvií, ich putovaniu, programe, ako aj denníku vedenom provinciálom Karolom Maníkom, ktorý sprevádza relikviu po celom Slovensku nájdete TU.

Informoval: Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.