Don Bosco v Česku stále žije pre mladých

(Praha, Česká republika, 7. februára 2013) – V piatok 1. februára pricestovala don Boscova relikvia uložená v soche do Plzne v Českej republike. Do provinciálneho domu v Prahe, ktorý pri tejto príležitosti prišli navštíviť rôzne skupiny saleziánskej rodiny z celej krajiny, dorazila o deň neskôr.

Kostol pri provinciálnom dome bol počas privítacej omše, ktorej predsedal biskup Karel Herbst SDB, pomocný pražský biskup, zaplnený do prasknutia. Veriaci si po svätej omši mohli uctiť relikvie a zúčastniť sa na celonočnej adorácii.Púť don Boscovej sochy sa v provincii svätého Jána Bosca, Česku, nesie pod heslom „Don Bosco u nás – ďalej žije pre mladých“ a vyjadruje vďačnosť českej saleziánskej rodiny za don Bosca a jeho prácu, ktorá stále rastie a prináša ovocie aj dnes.

Relikvia zostane v krajine až do 13. februára. Dovtedy navštívi jedenásť miest, ktoré sú historicky previazané so saleziánskou prácou. Bude sprevádzaná prehliadkou materiálov o don Boscovi, ktoré vyrobili mladí v saleziánskych školách a oratóriách. Návšteva relikvie má aj svoju oficiálnu hymnu, v ktorej zaznievajú don Boscove slová „Neodkladaj dobro na zajtra.“

ANS, tl

foto: sdb.cz

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.