Don Titus Zeman zavítal medzi zdravotníkov

(Ružomberok, 27. septembra 2019) – Žiaci cirkevnej Strednej zdravotníckej školy Márie Terézie Shererovej v Ružomberku sa v piatok 13. septembra bližšie zoznámili s bl. Titusom Zemanom. Salezián don Jozef Luscoň študentom 1. až 3. ročníka interaktívnym spôsobom predstavil jeho hrdinský život a priniesol aj jeho relikvie. Program pokračoval slávnostnou sv. omšou a občerstvením.

„Študentom sa prednáška páčila. Priniesla pohľad do Titusovho života, do jeho doby a ukázala, že za svoje presvedčenie niekedy treba aj platiť. Don Titus išiel do toho až po obetovanie svojho života. Mne osobne sa páčilo objasnenie, ako bola prepojená bl. Zdenka Schelingová na saleziánov tej doby. Som totiž z rehole Milosrdných sestier Svätého kríža a Zdenka bola z našej rehole. Obdivujem, ako obidvaja rozšírili svoje videnie života o večnosť, počítali s večnou dimenziou, a to im istotne dalo zmysel ich obety,“ povedala riaditeľka školy sr. Maria Terézia.   

Informoval: Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.