Donboscovice v Rožňave sa zúčastnil aj biskup Stolárik

(Rožňava, 2. februára 2018) – Posledný januárový víkend zasvätili rožňavskí domkári a saleziánska rodina už tradičnej oslave nebeských narodenín učiteľa a vychovávateľa mládeže dona Bosca. Mladí z rožňavského oratka si pripravili slávnostnú akadémiu „Donboscovicu“, ktorá sa konala v kongresovej sále na Radnici.

Akadémiu tentokrát chystali jednotlivé stretká z rožňavského oratória. Bola popretkávaná scénkami, tieňohrou, hovoreným slovom, kvízom, ale aj anketou medzi najmenšími na tému „Odvaha – odvaha v každodennosti“. Mladí poukázali na rôzne formy odvahy: odvahu zálesáka, odvahu mať sny a snažiť sa ich napĺňať, odvahu nebáť sa byť iným, odvahu vystupovať, odvahu vstúpiť do triedy, odvahu urobiť správnu vec.

Tvorcovia zapojili do programu aj vážených hostí, sídelného biskupa Mons. Stanislava Stolárika a primátora Pavla Burdigu, ktorí si na vlastnej koži vyskúšali, aké je to nabrať odvahu a odpovedať na nečakané otázky. „Program sa mi veľmi páčil. Bolo pekné sledovať, čo si pripravili jednotlivé stretká. Najviac sa mi páčilo vystúpenie zálesákov s ich opičou skúškou odvahy,“ opísal tohtoročnú akadémiu Jozef Horvát, dlhoročný aktívny animátor strediska.

Na záver programu krátkymi príhovormi povzbudili prítomných k odvahe aj Ján Čapla SDB, direktor rožňavských saleziánov a otec biskup Stolárik. Podujatie doznievalo pri spomienkach na spoločné chvíle a počas ďalších rozhovoroch pri občerstvení.

Lucia Blahúsová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.