Dotknite sa neba s Festivalom Lumen!

(Trnava, 1. júna 2017) – Prvý júnový víkend bude patriť jubileu Festivalu Lumen. Tisíckam účastníkov ponúkne 25. ročník bohatý hudobný, kultúrny aj duchovný program. Tohtoročné motto „TouchTheSky“ (Dotkni sa neba) ovládne historické centrum Trnavy. Nad oslavou štvrťstoročia najväčšieho gospelového festivalu v strednej Európe dokonca prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Organizátorom festivalu je každoročne Domka – Združenie saleziánskej mládeže v spolupráci so Saleziánmi dona Bosca a spoluorganizátorom – mestom Trnava. Dobrovoľníci a organizačný tím tvoria 250-člennú „rodinu“, ktorá zabezpečuje celý priebeh festivalu.

„Každým ročníkom Festivalu Lumen sme sa snažili, aby mladí zažili kúsok neba na zemi, až sa to stalo mottom tohtoročného festivalu. Nič nemôže byť krajšie, ako sa dotknúť Boha a potom s ním kráčať v živote. Zároveň chceme tento rok ďakovať za neuveriteľne veľa dobrej atmosféry, kvalitnej hudby, nádherných priateľstiev, prekvapivých stretnutí, premodlených hodín, prípravných organizačných porád a nezaslúženej Božej milosti,“ uviedol riaditeľ Festivalu Lumen salezián don Ján Holubčík.

Najznámejší slovenský „city music festival“, ročník 2017, v Trnave pripravuje tím dobrovoľníkov už takmer rok. Okrem Trojičného námestia pozývajú na program v Mestskom amfiteátri, v Kine Hviezda, na Radničnom nádvorí a ďalších miestach. Tentoraz sa môžete tešiť na špičku slovenského i zahraničného gospelu: Daniel Levi, GuvnaB, Godzone, Timothy, Slávka Tkáčová, OctoberLight a mnohí iní.

Pútavou ponukou aj tohto ročníka sú opäť workshopy a prednášky na aktuálne témy. Návštevníci tak budú mať možnosť stretnúť viacero zaujímavých hostí: MichelaRemery – nemeckého kazateľa, známeho kňaza a spisovateľa Pavla Hudáka, autora katechéz Maroša Loviča, exorcistu Jozefa Marettu, Michala Kaščáka – riaditeľa Pohody, Štefana Beňa – riaditeľa Campfestu, Mateja Valúcha – Slováka obvineného zo špionáže v Iráne či poslancov Richarda Vašečku z NRSR a Miroslava Mikolášika z Európskeho parlamentu a iných.

Mnohé hudobné štýly, rodinná atmosféra, stretnutia s priateľmi, diskusie na aktuálne témy a skvelá zábava! Aj toto môžete zažiť na tohtoročnom Festivale Lumen. Program a viac info nájdete na www.fln.sk.

Autor:kz

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.