Druhý novembrový Saleziánsky magazín opäť prináša aktuality

(Bratislava, 24. novembra 2015) – Saleziáni a mladí, to je už od vzniku rehole nerozlučná dvojica. Aby to tak ostalo, saleziánska rodina hľadá a aktualizuje spôsoby, ako sa priblížiť mladým, ku ktorým je poslaná práve dnes. To má za cieľ aj výchovno-pastoračná komunita, o ktorej sa dozviete viac v rubrike Téma.

V novembri sa udialo aj viacero zaujímavých udalostí. V reportážach sa venujeme odovzdávaniu ceny, ktorá je pomenovaná podľa bl. Artemide Zattiho – saleziána koadjútora a lekárnika. V súčasnosti si ho pripomínajú aj lekárnici na Slovensku, desiati z nich boli ocenení za spoločenský prínos práve v deň jeho sviatku. Nemohli sme vynechať ani jesennú časť provinciálnej kapituly saleziánov, ktorá sa uskutočnila v Čičmanoch a je dôležitým rozhodovacím a poradným orgánom pre Saleziánov dona Bosca.

Tradične nechýbajú ani krátke správy a svedectvo, o ktoré sa tentokrát podelil mladý salezián pôsobiaci v Michalovciach, Pavol Pipka.

Saleziánsky magazín si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.