Dubnica nad Váhom hostila KAMU. Podarilo sa jej získať zlatý kov?

(Dubnica nad Váhom, 31. marca 2022) – V sobotu 26. marca sa od rána začala do Dubnice nad Váhom zbiehať futsalová elita zo saleziánskych stredísk na Halovú Kamu U19 Západ. Prišlo spolu 6 tímov. Víťazstvo obhajoval výber Žiliny SOŠ, ktorý doplnili tímy Žiliny KŠK, Námestova, Bratislavy-Mamateyovej, Banskej Bystrice a domácej Dubnice nad Váhom.

Mesto ležiace pri rieke Váh je už tradične dejiskom KAMY – západu. Turnaj sa konal v mestskej športovej hale, v ktorej boli fanúšikovia svedkami nemalého množstva nevšedných situácií, vypätých emócií, ale i krásnych športových zážitkov.

Turnaj otvorili o 7:20 vzájomným zápasom tímy Žilina KŠK a Žilina SOŠ. Zápasy pokračovali celé doobedie v dobrej atmosfére, ktorú zabezpečili tréneri so svojimi tímami, miestni dobrovoľníci, ktorí sa starali o hladký priebeh turnaja, ako aj kvalitní rozhodcovia. Na poludnie sa turnaj prerušil a v kostole sv. Jána Bosca o 13:00 slávili mladí športovci svätú omšu, ktorej predsedal don Pavol Pipka.

V základnej skupine si každý zmeral sily s ostatnými družstvami vo vzájomných zápasoch. Prvé dva tímy, Dubnica a Banská Bystrica, postupovali priamo do semifinále, ostatné museli hrať baráž o postup. Z baráže postúpili Námestovo a Žilina SOŠ.

V zápase o 3. miesto Námestovo porazilo Žilinu SOŠ a divákov potešilo napäté finále medzi domácou Dubnicou a Banskou Bystricou. Zápas sa prelieval zo strany na stranu. Domácich hnalo vpred vlastné publikum. Víťazstvo chlapcom zo „Salezka“ nakoniec ušlo len tesne a po prehre 4 : 3 získala prvenstvo hosťujúca Dubnica nad Váhom.

Najlepším strelcom turnaja s 8 presnými zásahmi sa stal Tobias Lacher (Dubnica nad Váhom). Najlepším brankárom bol Ján Zelina (Banská Bystrica). Osobnosťou turnaja sa stal Martin Bínovský (kapitán BA Mamateyky). Záverečné poradie:

1. Dubnica nad Váhom2. Banská Bystrica3. Námestovo4. Žilina SOŠ5.-6. BA Mamateyka, Žilina KŠK

Štyri najlepšie umiestnené tímy sa kvalifikovali na celoslovenské futbalové finále, ktoré sa bude konať začiatkom mája.

Informovali: Vlado Plášek SDB, Ivan Bernát

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.