Dubničania pripravili Deň detí v saleziánskom štýle

(Dubnica nad Váhom, 6. júna 2013) – Približne 80 detí sa zišlo prvú júnovú nedeľu na sídlisku Pod hájom v časti známej ako Účko, kde si pre nich animátori so saleziánmi pripravili rôzne hry a súťaže. Prostredníctvom nich chceli spolu s deťmi zažiť spoločenstvo a taktiež spoločne osláviť sviatok Medzinárodného dňa detí.

"Podujatie tohto druhu tu už dlho nebolo, a preto sme sa rozhodli, že by sme ho opäť mohli spraviť. Veľmi sa mi páčilo nasadenie animátorov, ktorí dali do toho všetkého šťavu. Perfektné bolo, že prišlo veľmi veľa detí a aj rodičov, čo ma naozaj veľmi potešilo a myslím, že boli spokojní. Rodičia sa mohli navzájom v pokoji porozprávať s inými rodičmi na okolitých lavičkách, zatiaľ čo ich deti skákali cez lano, hrali futbal, plietli náramky a pod. Verím, že sa nám ešte niekoľko podobných podujatí v blízkej budúcnosti podarí zorganizovať," povedala o akcií animátorka Aďka.

O priebehu celej oslavy sa vyjadrila aj mamička Maťa: "Bola to akcia, ktorá mňa ako mamu veľmi potešila. Bola som veľmi spokojná a nadšená z angažovanosti animátorov a iskričiek šťastia v očiach všetkých detí. Hru a zábavu si tu našlo dieťa každého veku. Nie však len hru, ale i radosť a hlavne rozdávajúce sa srdce animátorov, ktorí to pre nich s láskou pripravili."

Aj keď celú akciu predčasne ukončil silný dážď, aspoň hodinku sa deti v hesle dona Bosca: "Skáčte, kričte, len nehrešte," mohli zúčastňovať rôznych zaujímavých stanovíšť, medzi ktorými nechýbali hry ako futbal a vybíjaná, či spoločné tance.

Informoval: MBZdroj: www.saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.