Dvadsiatka mladých sa učila myslieť „manažérsky“ a vyskúšala si aj tvorbu projektov

(Belušské Slatiny, 2. augusta 2013) – Dvadsiatka mladých ľudí z Dubnice nad Váhom, Dolného Kubína, Trnavy, Humenného a Bratislavy sa počas víkendu 28. – 30. júna stretla v Belušských Slatinách, aby sa priučili finančnému manažmentu a osvojili si rozpočtové myslenie, ktoré je dôležité nielen v neziskovom sektore, ale aj v súkromnom živote.

„Mladí sa na školení oboznámili s tvorbou projektov, priblížili sme si finančný manažment a učili sa myslieť rozpočtovo. Ešte nás čaká veľa práce s realizáciou a dobrým zúčtovaním, no myslím, že to stojí za to,“ povedala školiteľka Eva Rušinová, FMA.   

Školenia KomPrax – Kompetencie pre prax, ktoré zastrešuje Iuventa (v spolupráci so združením Laura) ponúkajú podporu v oblasti kvality práce s mládežou a vytvárajú mladej generácii priestor aj podmienky k aktívnemu životu v spoločnosti prostredníctvom neformálneho vzdelávania. V rámci školenia sa mladým aktivistom podarilo pripraviť menšie projekty za vyše 4000 eur. Ich prípravu, zrealizovanie a zhodnotenie však musia ešte poctivo vydokladovať.

Zdroj: www.laura-mladez.sk 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.