Dve saleziánky zložili večné sľuby v Banskej Bystrici

(Banská Bystrica, 4. septembra 2020) – Saleziánky Daniela Oremová a Monika Foltýnová sa 29. augusta na celý život zasvätili Pánovi v Inštitúte dcér Márie Pomocnice. Večné sľuby zložili v kostole Márie Pomocnice v Banskej Bystrici počas slávnostnej svätej omše.

Hlavným celebrantom liturgie bol provinciálny predstavený saleziánov Peter Timko. Počas homílie sa sestrám prihovoril salezián Peter Štellmach, ktorý vyzdvihol krásu sľubov čistoty, chudoby a poslušnosti. Vo svojej kázni zaspomínal na zážitky zo študentských a strediskových čias v Banskej Bystrici, kde spolu so sestrou Danielou vyrastali. Podčiarkol aj význam modlitby, ktorá bola následne prednesená po zložení sľubov. 

Formulu sľubov hovorila každá sestra osobitne a vlastnoručne napísanú ju podpísala na oltári. Zúčastnení hneď po zložení sľubov vyjadrili svoju radosť a podporu burácajúcim potleskom. 

Po svätej omši nasledovala oslava v areáli saleziánskeho mládežníckeho strediska v Banskej Bystrici. Počas hostiny nechýbali gratulácie pre nové večné sestry, stretnutia známych i spoločné fotografovanie. Monika Foltýnová a Daniela Oremová sa zložením večných sľubov stali sestrami v permanentnej formácii a zostávajú pôsobiť ako saleziánky v Trnave a Dubnici nad Váhom.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.