Edita Steinová – film o odvážnej židovke a jej voľbe

(Bratislava, 4. marca 2013) – „Spásu neprináša ľudská práca, ale Kristovo utrpenie“. (Edita Steinová)     

Vydavateľstvo Don Bosco (www.donbosco.sk) prináša na Slovensko DVD film o svätej Edite Steinovej. Dojemný portrét života židovky, ktorá konvertovala na katolícku vieru, vstúpila do karmelitánskeho kláštora a neskôr sa stala obeťou nacistického režimu. V roku 1998 ju pápež Ján Pavol II. vyhlásil za svätú.

Dej filmu zachytáva vnútorné boje tejto neobyčajnej ženy, ktorá sa musí rozhodnúť medzi zachovaním si vlastného života a prijatím lásky nacistického funkcionára alebo smrťou v koncentračnom tábore v Osvienčime. Okrem života a smrti zápasí Edita Steinová aj s konfliktami s najbližším okolím, ktoré nevie prijať jej rozhodnutie stať sa katolíčkou. Edita Steinová sa stala jedným z najväčších symbolov v desivom období dejín, keď premenila svoje utrpenie počas nacizmu na cestu k mystickej jednote s Bohom. Atmosféru filmu umocňuje podmanivá hudba.

Film Svätá Edita Steinová – Siedma komnata získal prvenstvo na filmovom festivale v Benátkach a festivale Camerimage.

Réžiu slovenského znenia DVD filmu z produkcie Vydavateľstva Don Bosco pripravil Ján Gallovič.

Vydavateľstvo Don Bosco vzniklo v roku 1994 a patrí medzi najväčšie katolícke vydavateľstvá na Slovensku. Publikačnou činnosťou sa zameriava na širšie ľudové vrstvy, mladých ľudí, rodiny, vychovávateľov a kresťanské spoločenstvá. Spolupracuje na rôznych projektoch a vydalo viacero úspešných titulov, napr.  obľúbenú edíciu príbehov Bruna Ferrera a edíciu Viera do vrecka, ako aj knihu rozhovorov s pápežom Benediktom XVI Svetlo sveta.

 

Informoval: Peter Novák, Saleziáni don Bosca

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.