Vybudovanie hydinovej farmy

Od založenia misie v Eritrei v roku 1995 poskytujú saleziáni don Bosca pomoc a vzdelávanie chudobným a trpiacim deťom a mládeži. Misia sa rozširovala zo základne misie v hlavnom meste Dekemehare a vytvorila ďalšie dve prítomnosti misií v mestách Asmáre a Barentu. V súčasnosti saleziáni prevádzkujú dve technické školy v mestách Dekemhare a Barentu a zároveň prevádzkujú aj služby pre mládež integrované v priestoroch technickej školy v Dekemhare.

Hlavným cieľom projektu bolo začať chov hydiny v jednom zo saleziánskych centier v meste Dekemehare. Očakáva sa, že farma bude vytvárať príjem pre saleziánsku komunitu, a zároveň prispeje miestnej komunite poskytovaním vajec a kuracieho mäsa za rozumnú cenu. Navyše to vytvorí pracovnú príležitosť pre miestnych obyvateľov. Prvou časťou projektu je rekonštrukcia garáže na hydináreň a následne kúpa dvesto kurčiat.

Projekt sme v roku 2021 podporili sumou 10 000 eur.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.