Exallievi počas prázdnin pookriali nie len na duchu, ale aj na tele

(Bratislava, 14.augusta 2014) – Združenie Exallievov don Bosca ponúklo aj tento rok svojim členom možnosť duchovných cvičení. V poradí tretí ročník sa uskutočnil podobne ako aj predchádzajúce na Donovaloch. Dvoch turnusov sa zúčastnil rekordný počet účastníkov – 10 rodín s 18 deťmi. Spolu s kazateľom delegátom SDB donom Ivanom Žitňanským sa zamýšľali nad spiritualitou sv. Františka Saleského a meditovali nad jeho duchovným dedičstvom z knihy Filotea.

Duchovný program vystriedala koncom júla spoločná dovolenka exallievov a saleziánskych spolupracovníkov v talianskom Caorle – Duna Verde. Slovenská enkláva dosiahla počet 50 členov a bola ubytovaná v hotelovom komplexe s príznačným názvom – Soggiorno Marino Don Bosco. Počas siedmych dní si členovia saleziánskej rodiny oddýchli pri plávaní, rybárčení, špičkovej talianskej kuchyni, prechádzkach či športových hrách. Najväčším zážitkom pre najmenších bolo kúpanie v mori a dospelí si okrem mora mohli vychutnať aj historické pamiatky blízkych prímorských miest na pobreží Jadranu.

2014 08 14 exallievi DC2

2014 08 14 exallievi dovolenka

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.