Exallievi poslali na sviatok dona Bosca saleziánom list

(Bratislava, 12. februára 2021) – Aktuálna situácia poznačila prežívanie a oslavy sviatku dona Bosca aj medzi exallievmi. Spomenúť si na tých, s ktorými sviatok obvykle prežívali, prejaviť vďaku otcom saleziánom na diaľku a tešiť sa z bohatého diela dona Bosca im to však nezabránilo.

Exallievi sa tradične počas sviatku dona Bosca doobeda stretávajú s exallievmi seniormi na slávnostnej sv. omši v Bratislave na Trnávke a takisto večer so zástupcami exallievov aj na Strednej odbornej škole sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Milým zvykom je tradičné spoločné posedenie pri obede, káve a koláči počúvanie najstarších exallievov a ich spomienok na saleziánov.  V tomto roku (od 24.6.2020 do 23.6.2021) exallievi prežívajú 150. výročie svojho založenia. Pripomínajú si, ako prišli prví odchovanci poďakovať donovi Boscovi za všetko, čo od neho dostali. „Sme vďační za to, že don Bosco pri stretnutí s Carlom Gastinim videl v jeho očiach každého jedného človeka, ktorého sa dotkne jeho výchova cez saleziánske diela, počnúc rokom 1870 až doteraz a ešte ďaleko do budúcnosti – od Talianska, cez celú Európu i vo všetkých končinách sveta,“ spomínajú exallievi.

Aj slovenskí odchovanci chceli vyjadriť vďaku svojim saleziánom. Preto im tento rok poslali malý kávový darček a list, v ktorom im ďakujú aj týmito slovami: „Drahí saleziáni, sme vďační Bohu za Vás, Vaše životy, Vaše nadšenie a optimizmus, hodnoty, postoje, za to, čo robíte pre mladých a mnohokrát aj pre nás, Vašich odchovancov, ako naši novodobí donovia Boscovia.“ Pridávajú tiež, že na saleziánov myslia v modlitbách a sú im k dispozícii, ak by niečo potrebovali.

V predvečer sviatku boli exallievi pozvaní do Rádia Lumen, kde v relácii Od ucha k duchu rozprávali o svojej charizme, 150. výročí, ale aj o saleziánskej rodine.

Vypočuť si ju môžete na tomto linku.

Informovala: Simona Hrabošová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.