Expanzia na rožňavskom Juhu znova expandovala

(Rožňava, 22. augusta 2014) – Mladí animátori a dobrovoľníci Domky – Združenia saleziánskej mládeže, zo strediska Rožňava, už po siedmykrát zorganizovali Expanziu. Ide o o externý prímestský tábor predovšetkým pre deti vo veku 6 až 15 rokov. Podujatie prebiehalo počas tretieho augustového týždňa na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Juh.

„Neviem povedať či to bolo náročné, či ľahké. Jednoducho, aj keď sa vyskytli problémy, vďaka veľmi dobrému animátorskému tímu sa rýchlo vyriešili – bežalo to ako švajčiarske hodinky,“ povedal vedúci organizačného tímu, animátor Ján Dunka.

Program bol veľmi pestrý a zároveň flexibilný, všetci si prišli na svoje. Každý deň bol niečím iný, a tak sa účastníci mali možnosť zahrať nielen tradičné hry či zúčastniť sa futbalového turnaja, ale aj vydať sa na stopovačku po meste, či na výlet do Betliara, ale aj otestovať svoju kreativitu počas tvorivých dielní.

Informovala: Mariana Michalková Foto: Zoli Kovács

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.