Festival Lumen predstavil prvú zahraničnú kapelu pre tento ročník

Druhý júnový víkend bude v Trnave už tradične patriť gospelovému Festivalu Lumen.  Kedysi malé podujatie sa postupne zmenilo na skutočný city music festival so zahraničnou účasťou kapiel a okrem hlavného pódia na námestí sa rozšírilo aj o ďalšie scény. Organizátori si na 21. ročník festivalu pripravili zaujímavú ponuku zahraničných interpretov rôznych žánrov.

V týchto dňoch predstavili prvú hviezdu – anglické zoskupenie LZ7, ktoré kombinuje štýly ako hip-hop a dance. Ide o kapelu pochádzajúcu z anglického Manchestru. Jej zakladateľom a frontmanom je Lindz West, ktorý sa na Festivale Lumen predstavil v roku 2004 s formáciou The Tribe a v roku 2009 so súčasnou kapelou LZ7.

„Lindz spolu s celou kapelou majú na Slovensku veľký fanklub a to hlavne vďaka svojej energickej a modernej show. Veľmi sa tešíme, že ich tento rok opäť privítame na Slovensku,“ komentoval výber kapely Martin Kráľovič, člen organizačného tímu festivalu.

Kapela od svojho vzniku v roku 2005 vydala celkovo tri albumy. Že nejde o žiadneho nováčika, potvrdzuje aj fakt, že jedna z ich najznámejších skladieb „This Little Light“ sa umiestnila v populárnom rebríčku UK Singels Chart na 26. mieste.  S víťazom Grammy, britským spevákom Mattom Redmanom, vydali minulý rok singel s názvom „27 Million“, ktorý sa okamžite stal hitom a dosiahol v rovnakom rebríčku 12. miesto.

Organizátori festivalu majú potvrdených viacero zahraničných kapiel, ktoré postupne budú zverejňovať  na oficiálnej webovej stránke www.fln.sk aj na festivalovej Facebook stránke. „Stále rokujeme s headlinerom festivalu, ktorého by sme radi predstavili začiatkom marca,“ povedal Maroš Peciar SDB, riaditeľ Festivalu Lumen.

Festival Lumen, ktorý organizujú Domka – Združenie saleziánskej mládeže, Saleziáni don Bosca a mesto Trnava ponúkne víkend plný kvalitnej hudby a bohatého sprievodného programu 7.-8.júna a bude pokračovať v osvedčenom koncepte city music festivalu, ktorý predstavil minulý rok.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.