Film Stretko na medzinárodnom filmovom festivale

(Piešťany, 10. septembra 2014) – Programový tím medzinárodného filmového festivalu Cinematik vybral film Stretko, ktorý vznikol pri príležitosti 90. výročia príchodu saleziánov na Slovensko do súťaže slovenských celovečerných dokumentov Cinematik.doc.

Takmer hodinový film v réžii Martina Šenca si budú môcť pozrieť aj návštevníci festivalu Cinematik, ktorý prebieha v Piešťanoch od 10.-15. septembra. Film Stretko bude uvedený v rámci festivalu v piatok 12. septembra o 20:00 hod. v sále Kino Klubu.

 

O filmeZámerom filmu je prostredníctvom mladých ľudí priblížiť základné pojmy saleziánskeho ducha i fungovanie saleziánov. Paralelnou líniou dokumentu je aj pripomenutie si putovania relikvií dona Bosca na Slovensku v apríli 2013.

O festivaleCinematik je medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná v Piešťanoch a patrí medzi najväčšie filmové podujatia na Slovensku. Každý september prináša vyše 70 celovečerných a množstvo krátkometrážnych filmov s dôrazom na európsku a slovenskú kinematografiu.

 

 

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.