Finále Kamy 2024 v Banskej Bystrici prinieslo novinky. Prvýkrát v histórii použili video rozhodcu

Prvý májový víkend sa v Banskej Bystrici odohral futbalový turnaj najlepších saleziánskych stredísk Kama 2024. Finále sa tento rok muselo zaobísť bez domáceho výberu.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Turnaj bol už tradične rozdelený na dve skupiny. Mladšie výbery si zmerali sily v sobotu. Diváci mali k dispozícii veľmi atraktívne zápasy. Svoju fazónu z regionálnej Kamy si priniesol tím z Bardejova, ktorý herne dominoval vo svojej skupine.

V druhej skupine, podobne ako výber z východu, si svoju kvalitu a dobrú formu preniesol tím bratislavskej Miletičky, ktorý v nej zvíťazil. Oba tímy pokračovali v dobrých výsledkoch aj vo vyraďovacích zápasoch a o najlepšom sa rozhodlo vo finále práve z pomedzi spomenutých stredísk. V ňom preukázal väčšie odhodlanie a silu výber z Bardejova, ktorý si právom odniesol titul najlepšieho tímu medzi saleziánskymi strediskami za tento rok.

V nedeľu bol na programe turnaj v kategórii do 19 rokov. V ňom okrem domácich Banskobystričanov chýbali aj iné zvučné strediská. Príležitosť tak dostali zástupcovia nových stredísk. Ďalšou novinkou, ktorá stojí za spomenutie, je využitie možnosti video rozhodcu, ktoré bolo použité prvýkrát v histórii Kamy. Pri spornom momente sa tak rozhodca mohol spoľahnúť na bezpečnosť video záznamu.

Od začiatku turnaja sa ukazovala kvalita dvoch tímov, ktoré sa nakoniec stretli vo finále. V ňom po väčšinu zápasu dominoval výber Trnávky – Domino. Potvrdilo sa, že zápas sa hrá, až kým rozhodca neodpíska koniec. V nervóznom závere sa druhému finalistovi, výberu z Námestova, poradilo streliť dva rýchle góly a vyrovnať stav zápasu na konečných 3:3.

Nasledovali tak kopy na bránku zo značky pokutového kopu. Penalty sú vždy lotériou a tentokrát v nej mali viac šťastia futbalisti z Oravy, ktorí sa mohli tešiť z cenného triumfu nad silným súperom a celkovým víťazstvom na Kame 2024.

Zdroj a foto: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.