Florbalová liga má svojich víťazov

(Bratislava, 27. apríla 2015) – V nedeľu 19. apríla sa v oratku na Trnávke v Bratislave uskutočnilo finále už deviateho ročníka florbalovej ligy. Tá je už takpovediac pevnou súčasťou života tamojších mladých.

Nejedni účastníci, ktorí hrali túto sezónu, si pamätajú všetky ročníky. Tento rok však bol v niečom výnimočný. Liga dostala prívlastok medzistredisková, pridali sa aj tímy z oratka na Miletičovej a zapojili sa aj cezpoľní účastníci zo Senca.  Jedenásť tímov súperilo o postup do play-off v základnej časti, ktorú vyhrali chlapci zo stretka Byť Syr. Následne vo vyraďovacích bojoch už išlo do tuhého. V nejednom zápase sa objavilo zdravé súperenie, no prišlo aj na menšiu či väčšiu nervozitu motivovaných hráčov. Rozhodcovia tak mali plné ruky práce skoro každý zápas. Napriek tomu sa zápasy niesli v priateľskej atmosfére. Finále prinieslo zaujímavý súboj dvoch generácií mladých z oratka na Trnávke. Bolo to veľmi vyrovnané. Padlo veľa gólov a misky váh sa nakláňali z jednej strany na druhú. O chlp zvíťazili starší Los Pistachios, ktorí patria medzi spomínaných pamätníkov, keďže hrali v rôznych zostavách všetky sezóny.  Veľký záujem bol o zápasy dievčat, ktoré už niekoľko rokov ukazujú, že florbal nie je len dominantou mužov. Hrajú samostatnú súťaž, ale kvalitou ich v mnohom dobiehajú. Finálový dvojzápas bol tiež kvalitný a obe strany previedli bojovný výkon. Lepšie nakoniec obstál tím s názvom Gazdinky a získal trofej. Dôležitým prvkom boli počas finálových zápasov fanúšikovia. Vytvárali skvelú atmosféru a dodávali svojim favoritom potrebnú energiu.  Na záver prišlo aj na udeľovanie cien. Víťazi zdvihli nad hlavy pohár a odniesli si medaile ako pamiatku na tento ročník. Každému tímu sa ušlo aj niečo sladké pod zub. Boli vyhlásené aj individuálne ocenenia v kategóriách najužitočnejší hráč/hráčka, najlepší strelec/strelkyňa a najlepší rozhodca. Malou odmenou pre víťazov boli tričká a tiež potlesk za vynikajúce výkony počas celej sezóny. Deviatu sezónu máme teda za sebou a čaká nás jubilejná „desiatka“. Už teraz vyvstáva otázka, čo všetko prinesie. Či budú dominovať staršie generácie, alebo sa presadia mladšie tímy. Či prídu aj prekvapenia, alebo budú o titul bojovať stálice. Uvidíme. Každopádne, začíname opäť v novembri.

Zdroj: www.domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.