Folklórny večer v Hodoch

(Galanta, 28. júna 2023) – V saleziánskom parku v Galante – Hodoch sa uskutočnila na slávnosť sv. Jána Krstiteľa kultúrno-spoločenská akcia pod názvom Folklórny večer.

„Iniciatíva vzišla od manželov Šľachtovských, ktorí pozvali do spolupráce rozličných hosti a z nenápadnej myšlienky vznikol krásny program, do ktorého boli zaangažované všetky vekové kategórie,“ upresnila Lucia Hartlová.

Pestrosť zlozenia tunajšieho obyvateľstva sa odrazila aj v pestrosti ľudových piesní. Tie ešte viac podčiarkla farebnosť krojov, ktoré tu boli zastúpene z rozličných regiónov Slovenska.

Atmosféru umocnilo aj početné publikum. Vďačne ocenilo každý vstup, ale aj celý program. Na záver si účastníci folklórneho večera spolu pochutili na dobrom guláši z diviny a kto chcel mohol si aj niečo opiecť.

Folklórne piesne dvoch výnimočných heligónkárov, zrakovo postihnutého Michala a len 13-ročnej Dianky z Oravy, potom ešte dlho zneli do noci. Niektorí si v dobrej nálete aj „zakrepčili“.

„Všetci si dobrý nápad a program veľmi pochvaľovali a tešia sa na takýto vydarený svätojánsky večer aj o rok,“ uzatvára salezián don Peter Kuchár.

Informovali: Lucia Hartlová, Peter Kuchár, SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.