Futbalový klub Domino formuje (srdcia) mladých futbalistov aj počas leta

(Bratislava, 7. augusta 2023) – Zaujímavé, zábavné, zmysluplné. Také projekty sa saleziáni po celom Slovensku snažia tvoriť pre mladých. Jedným z najúspešnejších športových projektov je saleziánsky futbalový klub SDM Domino, ktorý patrí medzi najväčšie kluby tohto druhu na Slovensku.

Domino sa nesnaží pripravovať mladých športovcov iba na potenciálnu futbalovú kariéru, na prvom mieste tam ide o čosi oveľa dôležitejšie: naučiť deti a mladých dôležitosti spolupráce, porozumenia a férovosti. Ako povedal predseda SDM Domino salezián koadjútor Radovan Rumanovič: „Futbal je len prostriedok, cieľom je formácia.“

V júli malí futbalisti úspešne ukončili jeden zo štyroch turnusov letného Domino Kempu, na ktorom sa zúčastnilo 98 detí. Pozývame vás začítať sa do reportáže Márie Kohutiarovej z portálu nm.sk, ktorá sa zúčastnila jedného tréningového dňa.

Reportáž nájdete TU. Viac o futbalovom klube zistíte na sdmdomino.sk.

Foto: instagram.com/sdm_domino

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.