FutSal Cup v Kubíne: Chlapci hrali ako o dušu

(Dolný Kubín, 16. januára 2018) – Druhú januárovú sobotu sa v Kubíne stretli mladí športovci z rôznych saleziánskych stredísk. Zmerali si sily v jednom z najobľúbenejších športov každého muža – futsale.

Základná časť turnaja bola rozdelená na dve skupiny. V A skupine sa stretli tímy z Dolného Kubína, Dubnice, Vavrečky a Banskej Bystrice. V B skupine si zas zahrali Ogromná šila (Dolný Kubín), Žilina a Námestovo.

Po vyrovnaných zápasoch sa v semifinále turnaja stretla Ogromná šila s Vavrečkou, ktorá ich prekvapivo zdolala vysoko 5:0. Druhý finalista vzišiel z rovnako napínavého zápasu Dolného Kubína a Námestova.

O 3. mieste rozhodli až penalty po veľmi vyrovnanom zápase dvoch domácich tímov – Ogromná šila proti Dolnému Kubínu. Pevnejšie nevry mali v záverečnej koncovke hráči tímu Ogromná šila. Vo finále zas diváci mohli uvidieť hornooravské derby Námestova a Vavrečky. Námestovo s prehľadom zvíťazilo 4:0 a odniesli si tak domov víťazný pohár.

“Podľa ohlasov boli všetky tímy spokojné s našou pohostinnosťou, organizáciou a vôbec celým turnajom. Ten splnil aj moje očakávania a ciele,” zhodnotil Ivan Dauda, hlavný organizátor turnaja.

Martin Kozoň

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.