Generálna matka saleziánok zvolala kapitulu

(Rím, 12. marca 2019) – Generálna Matka Inštitútu dcér Márie Pomocnice kresťanov M. Yvonne Reungoat, 24. februára 2019, zverejnila Obežník, ktorým zvoláva XXIV. Generálnu kapitulu (GK). Začne sa v Ríme v generálnom dome FMA 18. septembra 2020.

Témou XXIV. GK je “Urobte všetko, čo vám povie.” (Jn 2,5) Životodarné komunity v srdci súčasného sveta.” Cieľom kapituly je prebudiť pôvodnú sviežosť plodnosti povolania Inštitútu. Sr. Chiara Cazzuola, generálna vikárka, bola vymenovaná za regulátorku a prevzala zodpovednosť za sprevádzanie príprav a rozvoja nastávajúcej kapituly.

Matka Yvonne v závere Obežníka píše: “V tomto čase príprav na XXIV. GK, ktorý je časom milosti pre celý Inštitút, sme pozvané vstúpiť do hĺbky obsahu, ktorý nám téma ponúka, aby sme znovu objavili a žili s väčším uvedomením naše “byť spolu”, ako výchovné, životodarné komunity. (…) V našich domoch prijímame tiež migrantov, chudobných a krehkých ľudí, ženy a dievčatá v ťažkostiach, aby všetci mohli zakúsiť pozornosť, starostlivosť, náklonnosť a možnosť pozerať sa do budúcnosti s nádejou. Do prípravy kapituly zapájame výchovnú komunitu a ďalšie skupiny saleziánskej rodiny. V dialógu a konfrontácii zabezpečujeme, aby sa mladí ľudia mohli vyjadriť a povedať nám, čo cítia a myslia si.”

V Slovenskej provincii svätého Jána Bosca sa na jeseň 2019 uskutoční ako príprava na Generálnu kapitulu Provinciálna kapitula.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.