Gospelový Festival Lumen v Trnave oslávi cez víkend 30. narodeniny

(Trnava, 2. júna 2022) – Už tradične sa bude konať v centre mesta Trnava a návštevníkom ponúka nielen hudobný program, ale aj sprievodné podujatia a program pre deti. Okrem hudobných hostí zo zahraničia sa 3. a 4. júna predstavia aj Sima Magušinová, S hudbou vesmírnou, či gospelový projekt Godzone.

Headlinerom festivalu je austrálska formácia Planetshakers, na hlavnom pódiu vystúpia aj kapely Good Weather Forecast, Guvna B a Daniel Levi zastupujúce rôzne hudobné štýly od popu až po rap. Prvé ročníky festivalu, ktorý bol pôvodne prehliadkou speváckych zborov, pripomenie zborová formácia Gospel fest.

Aktuálne témy spoločenského diania budú súčasťou sprievodného programu festivalu.

O vojne a dezinformáciách budú diskutovať Juraj Rizman, vojnová reportérka Iva Mrvová a psychológ Dušan Ondrušek. Gréckokatolíckeho kňaza pátra Petra, ktorý má svoj podcast, na Festivale Lumen vyspovedá moderátor Milan JUNIOR Zimnýkoval. Michal Kubovčík predstaví svoj projekt Baštrng a obľúbený podcast z medicínskeho prostredia Doktor má Filipa bude súčasťou sprievodných podujatí.

„Na Festival prichádzajú najmä mladí ľudia, ale tešíme sa, že sa tu stretávajú aj naši priatelia, ktorí stáli pri jeho prvých ročníkoch. Som rád, že okrem hudobného programu náš festival prináša aj prednášky a workshopy so vzťahovými témami, ale aj témami duševného zdravia a sebapoznania, či medzináboženského dialógu, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi dôležité,” hovorí Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu.

Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov – program pre deti otvorí Braňo Jobus s rozprávkovými knižkami, vystúpi tiež folklórny súbor Drienka. Na Radničnom nádvorí nájdete detský kútik, Rehoľnú kaviareň a Službu ucha. Program Festivalu Lumen, ktorý sa uskutoční na Trojičnom námestí, je pre všetkých zadarmo, sprievodné podujatia sú spoplatnené. Viac informácií o programe a lístkoch je možné nájsť na stránke www.festivallumen.sk.

Zdroj: Festival LumenFoto: Martin Hesko

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.