Hlavný predstavený prvýkrát na návšteve Strednej Ameriky

(Stredná Amerika, 30. august 2016) – Hlavný predstavený don Ángel Fernández Artime je na svojej prvej návšteve Strednej Ameriky. V krajinách tejto provincie (Panama, Kostarika, Nikaragua, Honduras, Salvádor) sa zdrží od 25. augusta do 6. septembra.

Návšteva začala v Paname, kde hlavný predstavený navštívil technický inštitút Don Bosco a baziliku sv. Jána Bosca. 28. augusta odcestoval do Kostariky, kde sa stretol so saleziánmi a mladými. Tiež mu zablahoželali k narodeninám, ktoré oslávil 21. augusta.

2016 08 30 ANS stredna amerika2

2016 08 30 ANS stredna amerika3

Dnes, 30. augusta, odchádza do Nikaragui, kde si pozrie mládežnícke stredisko v Manague a školy v Granade a Masayi.

1.-2. septembra bude v Hondurase, kde navštívi technický inštitút a farnosť Panny Márie Pomocnice v Comayagüela, čo je oblasť s mnohými chudobnými a mladými v ohrození.

Návštevu zakončí v Salvadore 6. septembra. Je to prvá krajina Strednej Ameriky, do ktorej prišli saleziáni. Opäť tu navštívi školy i farnosti.

Vo všetkých krajinách absolvuje hlavný predstavený stretnutie so saleziánskou rodinou, s mladými zo saleziánskeho mládežníckeho hnutia a so spolubratmi, pozdraví niektorých dobrodincov a vedúcich členov politického života a Cirkvi. Ako vždy, v posledný deň bude mať stretnutie s provinciálnou radou, delegátmi a provinciálom.

2016 08 30 ANS stredna amerika1

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.