Hlavný predstavený uviedol Heslo 2019 (+video)

(ANS, Rím 2. januára 2019) – Oficiálne predstavenie Hesla pre rok 2019 sa konalo tradične v generálnom dome Dcér Márie Pomocnice, v Ríme. Prítomná bola generálna matka sestier saleziánok Yvonne Reungoat a členky hlavnej rady, hlavného predstaveného saleziánov dona Artimeho sprevádzal jeho delegát pre saleziánsku rodinu don Eusebio Munoz.

Don Ángel Fernández Artime vo štvrtok 27. decembra počas uvedenia Hesla predostrel cieľ Hesla. "Chcem komentovať jeden pre nás veľmi familiárny bod, ktorý má nadpis podľa Apoštolskej exhortácie pápeža Františka o povolaní k svätosti v dnešnom svete: Gaudete et Exultate. Pri výbere tohto argumentu a nadpisu chcem do našej reči preložiť silnú výzvu pápeža Františka ku svätosti, ktorú adresoval celej Cirkvi," vysvetlil don Artime.

2019 01 02 heslo2019video

Generálna matka Yvonne Reungoat potom pripomenula, že túto tému Hesla prijali členovia svetovej konzulty saleziánskej rodiny jednohlasne.

Samotná téma bude hlbšie predstavená saleziánskej rodine na Dňoch spirituality, ktoré sa budú konať na Valdoccu od 10. do 13. januára, za účasti 400 zástupcov zo všetkých 31 skupín saleziánskej rodiny, zo všetkých kontinentov.

Pozrite si taliansku verziu video komentára k Heslu 2019: 

ANS, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.