Hlavný predstavený vyzval slovenských saleziánov: Starajte sa o seba navzájom!

(Prešov, 7. novembra 2016) – Tretí deň svojej návštevy na Slovensku strávil hlavný predstavený saleziánov v Prešove. Stretol sa tam so spolubratmi saleziánmi z východoslovenských komunít.

„Časy 90-tych rokov sa už nikdy nevrátia. Veľkou výzvou je ako dať dnes odpoveď, ktorá nebude taká, ako pred 25 rokmi po komunizme. Nebojte sa! Starajte sa o seba navzájom, hľadajte pekné saleziánske poslanie, buďte medzi ľuďmi, nebojte sa budúcnosti! Je chyba myslieť si, že predošlé časy boli krásne a tieto nie sú. Toto by nebol pohľad viery.“

Aj týmito slovami sa obrátil desiaty nástupca dona Bosca na svojich spolubratov saleziánov, ktorí sa v nedeľu 6. novembra popoludní zhromaždili z komunít východného Slovenska v saleziánskom stredisku v Prešove. Vyše trojhodinové stretnutie venoval don Artime podeleniu sa o niektoré naliehavé výzvy, ktoré stoja pred saleziánmi, ako ich vníma počas svojich prvých troch rokov úradu hlavného predstaveného. Za prioritnú označil komunitný a bratský život podľa evanjelia, aby spolubrat mohol byť šťastný, že je salezián. Nechýbal priestor pre otázky a odpovede – o potrebe zosobňovania formácie či o saleziánskej identite – ale aj čas na neformálne rozhovory počas občerstvenia na záver stretnutia.

„Pre takéto momenty stoja za to cesty hlavného predstaveného po svete. Potom sa môžu robiť aj iné stretnutia, s mladými a saleziánskou rodinou, ale prioritou je stretnúť sa so spolubratmi. Pri všetkých doterajších 70-80 stretnutiach, ktoré som mal so spolubratmi, som nikdy nezažil, žeby to neboli pekné chvíle. Máme naozaj krásnu kongregáciu! Ďakujem za vašu sympatiu, bratskosť, prijatie.“

rhsdbFoto: Terézia Liptáková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.