Hneď tri podujatia pripomenú prvé výročie blahorečenia bl. Titusa

(Bratislava 30. septembra 2018) – Na prvé výročie blahorečenia mučeníka Titusa Zemana budú v Bratislave hneď dve podujatia a ďalšie, turistické, bude v Malej Fatre. Vo Vajnoroch odhalia sochu nového blahoslaveného a u saleziánov na Miletičovej požehnajú v kostole nový dvoj-obraz sv. Jána Bosca a bl. Titusa Zemana a inštalujú slávnostné relikvie.

Vo Vajnoroch bude v nedeľu 30. septembra sláviť svätú omšu o 10.30 h bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský a po svätej omši bude na Námestí Titusa Zemana, ktoré sa nachádza pred kostolom, slávnostné odhalenie sochy blahoslaveného Titusa. S myšlienkou sochy prišiel ešte v roku 2005 Michal Titus Radošinský, synovec bl. Titusa.

V Kostole Márie Pomocnice kresťanov na Miletičovej v Bratislave, bude v tú istú nedeľu pri svätej omši o 9.30 predstavený dvoj obraz sv. Jána Bosca a bl. Titusa. Obrazy vysoké niekoľko metrov, ktoré budú nastálo súčasťou kostola, vytvoril umelec Cyril Uhnák. Zároveň na Miletičovej pri obrazoch natrvalo inštalujú aj slávnostné relikvie dona Bosca a Titusa Zemana.

Tretím podujatí v deň výročia blahorečenia bude už 6. ročník Výstupu Titus Zemana na Veľký Fatranský Kriváň (1708 m n. m.), v Malej Fatre. Záujemcovia môžu prísť na zraz u saleziánov v Žiline o 7.15, odkiaľ sa pôjde autami, alebo môžu prísť priamo na začiatok trasy pri dolnej stanici lanovky v doline Vrátna. Na vrchol je možné prísť aj lanovkov. Na Veľkom Kriváni bude o 12.00 svätá omša.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.