Humenskí saleziáni spolupracovníci zorganizovali už pätnásty prímestský tábor

(Humenné, 22. júla 2013) – Saleziánska rodina v Humennom zorganizovala v poradí už pätnásty prímestský tábor pre deti z Humenného a okolia. Tohtoročnou hlavnou témou bolo stvorenie sveta. Počas piatich dní si 80 detí priblížilo stvorenie vesmíru, vody, zeme, rastlín i živočíchov.

Tábor začal pondelkovým ránom rozdelením účastníkov do skupín podľa jednotlivých planét, v ktorých deti súťažili v priebehu nasledujúcich dní. Program pokračoval zoznamovaním sa v skupinách a učením rôznych tancov. Prvý deň ukončili hry na sídlisku s vesmírnou tematikou.

V utorok sa deti oboznámili s vodou, a to prevažne cez vodné hry, ktoré v letných teplotách potešili azda každého. Krásne a hlavne slnečné dopoludnie pokračovalo poobedňajším výletom na plaváreň. Streda patrila stvoreniu zeme, kedy sa deti s animátormi vybrali na výlet do dediny Brekov. Turistiku si spríjemnili medziskupinovými hrami i prezeraním zrúcanín Brekovského hradu.

Aj napriek občasnému dažďu sa vo štvrtok vybrali skupiny cez Orechovú lúčku na Hubkovú, počas ktorej plnili rôzne úlohy, vďaka ktorým sa viac dozvedeli o rastlinách. Po túre ich čakal výdatný obed a táborové tance.

Piatkový program pozostával z posledných súťaži, ktoré mohli rozhodnúť o celkovom umiestnení jednotlivých skupín. Následne sa deti rozpŕchli na tvorivé dielne, kde mohli sebe i svojim blížnym vyrobiť niečo na pamiatku. Po programe nasledovalo vyhodnotenie celého tábora.

Prímestský tábor zorganizovali saleziáni spolupracovníci za pomoci saleziánov, saleziánok a tridsiatky mladých animátorov. V podobnom duchu chcú naďalej pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

Informovala: Lenka Mikitová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.