Humenskú saleziánsku rodinu spojila online hudobná súťaž CecilFest 2020

(Humenné, 26. novembra 2020) – Humenskí saleziáni usporiadali pri príležitosti sviatku svätej Cecílie, patrónky hudobníkov a spevákov, prvý ročník súťaže hudobných videí s názvom CecilFest. Od piatka 13. novembra deti, mladí aj celé rodiny posielali videá s ich speváckymi a hudobnými výkonmi. Konkurencia bola veľká, do súťaže sa spolu zapojilo 30 videí.

V nedeľu 22. novembra, na sviatok svätej Cecílie, nastalo očakávané finále, v ktorom odborná trojčlenná porota zhodnotila zaslané videá a vyberala tie najlepšie. Určiť víťazov bolo veľmi náročné, preto porotcovia rozdelili videá do viacerých kategórií: mladí, deti, rodiny a divácky najobľúbenejšie video.

Prvé tri miesta porota nakoniec udelila iba v kategórii mladí. Určiť poradie medzi detskými videami bola pre porotcov jedna z najťažších úloh, a tak prvenstvo udelila všetkým. V kategórii rodiny sa porota jednomyseľne zhodla, že: „Všetky rodiny naplnili cieľ – rozdali radosť naokolo, krásne zaspevali a zahrali. Chceme preto srdečne poďakovať všetkým rodinám. Tým, že ste sa ako rodina dali dokopy a niečo krásne vytvorili, vyhrali ste najviac a úplne všetci.“

V kategórii najobľúbenejšie video, s vyše 13 tisíc zhliadnutiami, zvíťazila rodinka Salanciová. Ich prevedenie vianočnej piesne Šťastné a veselé od Dominiky Mirgovej získalo len na fanúšikovskej stránke CecilFestu viac ako 550 hlasov, celkovo ich však hlasom podporilo viac ako 1500 ľudí. Práve im sa porota rozhodla udeliť putovnú cenu – mikrofón.

Na záver finálového online prenosu udelil direktor saleziánskeho diela v Humennom don Peter Kanský všetkým požehnanie a odkázal: „Nezabudnite hrať a spievat aj dalej.“

Záznam finálového podujatia a všetky súťažné hudobné videá si môžete pozrieť TU.

Zdroj: humenne.saleziani.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.