Inšpiratívne čítanie. Pápež opäť bližšie k nám

(Bratislava, 14. marca 2022) – Ak by sme chceli pontifikát pápeža Františka vyjadriť troma slovami, nebolo by to ťažké: život podľa evanjelia. Presne k tomu vedie František aj celú Cirkev. Prvá z piatich kníh edície Viera do vrecka 2022 z dielne Vydavateľstva DON BOSCO má názov Pápež opäť bližšie k nám a zameriava sa na dva tematické okruhy. Prvý ponúka niekoľko kamienkov do mozaiky Františkovej osobnosti, jeho života a myslenia. V druhej časti približuje dôvody rôznych skresľujúcich optík a metódy, ktorými býva pápež prezentovaný širokej verejnosti. Autorom knihy je katolícky kňaz a publicista Marián Gavenda.

Dojem z inšpiratívneho čítania v rozšírenom rozsahu 72 strán umocní aj nový, moderný dizajn knižky doplnený autentickými fotografiami z návštevy pápeža na Slovensku.

Samostatná kniha stojí 4,50 €. Ročné predplatné edície obsahujúcej 6 kníh je 21 €. Jedna kniha tak vychádza na 3,50 €. Predplatným teda môžete ušetriť 6 €.

O autorovi:

Marián Gavenda (1963) je katolícky kňaz a publicista. Pôsobil ako hovorca Konferencie biskupov Slovenska a šéfredaktor Katolíckych novín. Napísal a preložil viacero kníh, niekoľko tém spracoval aj v rámci edície Viera do vrecka. V súčasnosti spravuje farnosť Bratislava-Devín. Aktívne spolupracuje s TV Lux a sprevádza slovenských pútnikov.

Edícia Viera do vrecka z Vydavateľstva DON BOSCO ponúka už viac ako jedenásť rokov obľúbené a praktické príručky spracované spôsobom, ktorý je čitateľovi blízky a zrozumiteľný. V roku 2022 vyjde 6-krát vrátane bonusovej knižky malých príbehov pre potešenie duše od Bruna Ferrera. Knihy budú vychádzať s dvojmesačnou periodicitou. Ak si čitateľ edíciu predplatí, prídu knihy priamo k nemu. Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na e-shope www.donbosco.sk.

Informoval: Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.