Jarný prímestský tábor v Námestove sprevádzali tučniaci

(Námestovo, 17. marca 2022) – „Na výzore nezáleží, podstatné je, čo dokážeme!“ bol odkaz, ktorý organizátori jarného prímestského tábora v Námestove chceli sprostredkovať deťom 2. – 8. roč. ZŠ počas štyroch dní.

Spočiatku to pre pandemickú situáciu vyzeralo na online-tábor, ako minulý rok, nakoniec sa situácia zlepšila a 70 detí, spolu s tridsiatkou animátorov a dvanástkou pomocníkov z radov deviatakov, si naplno užilo prezenčný tábor na motívy rozprávky Tučniaci z Madagaskaru. Po vovedení do témy ukážkou z filmu začínali deti každý deň rannými modlitbami a zamyslením, po ktorých nasledovala sv. omša. Záver dňa patril zase slovku saleziánov alebo animátorov.

„Túto rozprávku sme využili na to, aby sme poukázali na množstvo pekných vecí. Jedna z tých najkrajších, ktorá ma v rozprávke oslovuje, je práve odpustenie a priznanie si vlastnej chyby. To, že si vieme priznať, že sme sa mohli pomýliť, urobiť chybu, vychováva reálne osobnosti,“ povedal salezián Peter Roth.

Prvý deň sa mladí zoznamovali v skupinách, ktoré si potom zmerali svoje schopnosti s inými skupinami v štyroch súťažných disciplínach, z ktorých najviac zaujala guľovačka. Poobedie patrilo celotáborovej hre Benátske trhy, kde deti nakupovali, a potom rýchlo a výhodnejšie predávali produkty, zaujímavé pre tučniaky.

Druhý deň bol na programe výlet do Oravskej Lesnej spojený s korčuľovaním. Skupina bobistov si zase vychutnala ostré snežné svahy. Po obede čakala na deti štafeta, kde museli zdolávať vedomostné i fyzické prekážky. Cestou do Námestova sa zastavili v Krušetnici, kde v miestnom kostole zakončili druhý deň sv. omšou.

Doobedie tretieho dňa patrilo športovým rekordom a poobede vyšli účastníci tábora na lúku nad Námestovom, kde sa snažili kŕmiť tučniaky a utekať pred zlovestnými chobotnicami.

Posledný deň deti počas mestskej hry absolvovali deväť aktivít na oslobodenie tučniakov. Záverečnou aktivitou bol súťažný kvíz, v ktorom mohli skupiny získať posledných tučniakov do svojich snehových gúľ.

Zdroj: sdbno.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.