Je tu 150. misijná výprava saleziánskej rodiny

(Turín 27. septembra 2019) – Počas tohto víkendu sa v Turíne na Valdoccu uskutoční tradičné misijné stretnutie Harambée a taktiež 150. misijná výprava: 36 saleziánov a 13 dcér Márie Pomocnice príjme v nedeľu misionársky kríž z rúk hlavného predstaveného dona Ángela Fernándeza Artimeho.

Misijný sen dona Bosca tak pokračuje aj po 150 rokoch. V tých 150 misijných výpravách bolo vyslaných celkovo 9 523 misionárov. „Musíme veľkodušne odpovedať Pánovi: ak dnes saleziánska charizma žije v 134 krajinách, je to kvôli spolubratom, ktorí priniesli do sveta evanjelium prostredníctvom výchovy mladých,“ uviedol hlavný predstavený.

2019 09 27 150misijna-vyprava1

V sobotu 28. septembra sa v rámci programu uskutoční aj slávnostné otvorenie Etnografického múzea Missioni Don Bosco, ktorého cieľom je priblížiť misionársky svet pre pútnikov na Valdoccu. Tento nový priestor bude obsahovať mnoho predmetov z každodenného života etnických menšín, s ktorými sa saleziáni stretávali v misijných krajinách. Múzeum v priestoroch Misijnej Prokúry požehná don Ángel Fernández Artime.

V nedeľu 29. septembra hlavný predstavený saleziánov bude sláviť svätú omšu v Bazilike Márie Pomocnice a spolu s generálnou matkou dcér Márie Pomocnice kresťanov, matkou Yvonne Reungoat, odovzdá misionársky kríž saleziánom a dcéram Márie Pomocnice. Na tejto misijnej slávnosti budú prítomní aj predstavení niektorých talianskych saleziánskych provincií a predpokladá sa účasť saleziánov a sestier FMA z provincií, z ktorých pochádzajú budúci misionári.

¦Fotografie saleziánov v 150. misijnej výprave

Túto slávnosť bude možné sledovať aj naživo, na facebookovej stránke ANS, už od 9:00 predstavenie účastníkov misijnej výpravy a od 11:00 svätú omšu. Živé vysielanie bude k dispozícii v taliančine, španielčine a angličtine.

Podľa ANS OnMiSDB a rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.