Je vaše online dieťa v bezpečí? Dočítate sa v novom vydaní časopisu Don Bosco dnes

(Bratislava, 6. septembra 2023) – Územie dnešného Azerbajdžanu je krajinou apoštolského hlásania, pretože práve sem, prišli s evanjeliovým posolstvom prví Kristovi učeníci – apoštoli Bartolomej a Tadeáš sprevádzaní niektorými z tých, ktorých Cirkev nazýva „apoštolmi zo sedemdesiatich“. Do histórie Božieho diela v tejto krajine sa zapísali aj slovenskí saleziáni, ktorým bolo v roku 2000 pápežom Jánom Pavlom II. zverené vedenie Katolíckej cirkvi v Azerbajdžane. Zoznámte sa s Baku v aktuálnom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Internet je plný tmavých zákutí, ale aj v takom verejnom priestore, ako je Facebook alebo Pokec, sa nájdu identity, ktoré dokážu zneužiť vaše najcennejšie informácie. A nielen informácie – aj vás samotných. Ako dopadol reálny experiment, v ktorom si autorka tohto článku vytvorila na sieti vymyslený profil s najnižším možným vekom si môžete prečítať v rubrike mediálna výchova.

V decembri tohto roka Laura, združenie mladých, oslávi svoje 30. narodeniny. Laura dnes pôsobí v desiatich mestách na Slovensku, kde sa deti a mladí môžu okrem iného pravidelne stretávať na stretnutiach rovesníckych skupín a v krúžkoch. Čo všetko ponúka toto združenie viac ako 1500 mladým sa dočítate v rubrike saleziánska rodina.

Výber strednej školy je pre mladého človeka jedno z najvážnejších životných rozhodnutí. Vedia o tom rozprávať najmä tí, ktorí zistili, že sa vo svojom rozhodnutí mýlili, ale aj tí, ktorých očakávania sa naplnili a našli oblasť svojho záujmu, ktorej sa s vášňou venujú. Byť na pomoci mladým pri tejto závažnej voľbe znamená mať predovšetkým dostatok informácií. Začítať sa do rubriky škola pozývame najmä tých, ktorých láka remeslo.

Nie je to tak dávno – iba 90 rokov, čo bol otvorený saleziánsky dom v Bratislave na Miletičke. Jeho stavba mala svoju dlhú predohru, rýchlu realizáciu (iba jeden rok) a potom už len realizovaný sen dona Bosca – dom plný mladých. O tom, že aj deti majú podiel na veľkých veciach, nám vyrozpráva malé dievčatko Terka, ktoré sa svojím dielom zúčastnilo na jeho stavbe. Dojímavé rozprávanie o detskej dobrosrdečnosti a odvahe si môžete prečítať v rubrike príbeh.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk či donboscodnes.sk.

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.